Harmatcseppek Alapítvány

Harmatcseppek

Küldetésünk

A Harmatcseppek Alapítvány küldetése a keresztény életszemléletre, becsületes életvitelre, a tiszta erkölcsre és egészséges lelkületű családi életre nevelő rendezvények, tanfolyamok szervezése, illetve támogatása.

Hisszük, hogy ezek a programok segítik helyreállítani az országban élő emberek identitását és gondolkodását, így megváltozik viselkedésük, ami hatással van családi életükre és munkájukra egyaránt.

Célunk, hogy a különböző programok szervezésével, a résztvevőket segíteni tudjuk embertársaik felé érzett felelősségük felépítésében. Ehhez nagyban hozzájárul, ha önkéntes segítői munkát végeznek, mialatt átélik, a mások felé való segítés örömét.

Értékeink

A Harmatcseppek Alapítvány elsősorban önkéntesek bevonásával végzi tevékenységeit. Programjainkban mind a fiatalabb, mind az idősebb korosztályból való keresztény önkéntesek vesznek részt. Saját élettapasztalataikkal, a Biblia-alapú életvitelben megélt helyzetek megosztásával, fizikai segítségnyújtással, adományosztással, idősek számára ügyek intézésével támogatják a szervezet munkásságát és céljai elérését.

Az önkéntesek nagyban segítik a szervezet hatékonyságát az egyéni megtorolással, illetve kis csoportos beszélgetések során tanácsolják az érintetteket saját tapasztalataik megosztásával. Az ilyenformán kialakult kapcsolatok gyakran megerősödnek és életre szóló barátságokká mélyülnek. A közös munka, az együtt töltött idő megteremti a bizalom alapját, hiszen ezen munkavégzések során akaratlanul is önmagát adja az ember. Tevékenységeink során, többszörösen bebizonyosodott, hogy az önkéntesek bevonásával, sokkal hatékonyabb, és eredményesebb munka érhető el. Tevékeny jelenlétük, élő példájuk meghatározó szerepet tölt be az Alapítvány céljai elérésében. Mindez építőleg hat a közösségen belül és kívül egyaránt.

Tevékenységeink

A tinik életkorának sajátossága, hogy mindent átértékelnek, és mindent megkérdőjeleznek. Ebben a kereső időszakban igyekszünk segítséget nyújtani nekik.

Meggyőződésünk, hogy a romák leginkább az evangélium átformáló ereje által integrálódhatnak a társadalomba, ezért a szolgálat középpontjában a lelki missziói munka áll. Ezen a területen is vannak tapasztalataink, hogy nem kell leírni a romákat. Célunk, hogy a romák és nem romák közötti szakadék az egymás elfogadása által szűküljön, lehetőség szerint megszűnjön.

Támogató gyülekezetünk a Sajószentpéteri Agapé gyülekezet. Az AGAPÉ szó jelentése, feltétel nélküli szeretet. Alapítványunk is igyekszik ezt az agapé szeretetet személyválogatás nélkül képviselni.

Táborok

Táboraink szintén az evangéliumra alapozva igyekeznek képviselni az agapé szeretetet minden korosztály felé. Első sorban a fiatalabb korosztályok számára fontos, hogy helyes identitással kezdjék meg felnőtt életüket. A harmatcseppek név is ezt igyekszik képviselni. Cseppenként csöpögtetni az életadó Igét a résztvevők életébe. Tapasztalataink azonban alátámasztják azt is, hogy az evangélium befogadása által felnőtt korban is lehet változtatni a már kialakított életvitelen. Jelenleg még nem tudtuk elindítani saját táborunkat, viszont van lehetőségünk bekapcsolódni egy, már több. mint 15 éve eredményesen működő keresztény táborba. Az ott szerzett tapasztalatok, és a felnővő önkéntesek komoly segítséget jelentenek saját táborunk beindításában.

Támogatóink

Komoly segítséget kapunk az Agapé Hálózat vezetőitől, első sorban vezető pásztorától, Perjesi Istvántől. A táborozási lehetőségben van segítségünkre Sisa Attila a Jászberényi Agapé gyülekezet pásztora és csapata.

Mivel alapítványunk nonprofit szervezetként működik, anyagi támogatást jelenleg az adó +1% általi felajánlásokból kapunk.

Támogatóink

Perjesi István

” Keresztény elkötelezettségű emberként természetes bennem az a hozzáállás, hogy szeretettel és segítőkészséggel forduljak azok felé, akik bajban vannak és szükséget szenvednek.”

Sisa Attila

” Sok évvel ezelőtt pásztorunk, Perjesi István vett egy látást, hogy egy vidéki városban kell evangelizálniuk. Az akkori ifjúság is vetett fel „ötleteket”, de a pásztori látás eredménye végül Jászberény lett.”